Red Hot Chili Peppers

Patvirtinta! Liepos 28 d. „Red Hot Chili Peppers” surengs pirmąjį koncertą Lietuvoje

Kelias savaites sklandę gandai pagaliau oficialiai patvirtinti. Koncertų agentūra “BDG Music” kitų metų liepos 28 d. į Lietuvą atveš vieną sėkmingiausių visų laikų roko grupių muzikos istorijoje – „Red Hot Chili Peppers”. Plataus pristatymo nereikia nei pačiai grupei, nei charizmatiškajam jos lyderiui ir vokalistui Anthony Kiedžiui, kurio gyslomis teka lietuviškas kraujas. Tai  grupė, kuri į koncertą Raudonojoje Aikštėje, Maskvoje, pritraukė net 200 tūkstančių žmonių.

Tai bus pirmasis ilgus metus lauktų amerikiečių pasirodymas mūsų šalyje. Istorinis šou įvyks Kaune, “Žalgirio arenoje”. Viso labo tik 14-os tūkstančių bilietų prekyba prasidės jau kitą pirmadienį, gruodžio 12 d., nuo 10 valandos ryto “Ticketpro” kasose bei internete www.ticketpro.lt Pigiausi bilietai kainuos 150 Lt. Renginio organizatoriai mano, kad į vienos populiariausių pasaulyje grupės koncertą visi bilietai bus išgraibstyti per pirmąsias dienas.

30 metų nekrentantis populiarumas

Dar 1983-aisiais susikūręs ketvertukas iki šiandien priklauso aukščiausiai muzikos pasaulio lygai. Jau tris dešimtmečius „Red Hot Chili Peppers” yra A klasės muzikos žvaigždės, kurias mėgsta skirtingo amžiaus roko gerbėjai. Jų dainos “Under The Bridge“, “Give It Away“, “Californication“, “By The Way“ bei “Scar Tissue“ buvo ne tik pasauliniai hitai, bet ir tapo įkvėpimo šaltiniu daugybei grupių.

„Red Hot Chili Peppers” jau yra pardavę daugiau nei 70 milijonų albumų, 5 jų diskai tapo platininiais. Iš viso grupė laimėjo 7 prestižinius „Grammy” apdovanojimus, tarp kurių – statulėlės už geriausią roko albumą, grupės pasirodymą, roko dainą ir hard roko pasirodymą su vokalu. Amerikiečiams priklauso rekordinė vieta radijuje „Alternatvie radio” – ten jų singlai pirmoje topo vietoje laikėsi net 81 savaitę.

2012-aisiais „Red Hot Chili Peppers” pratęs įspūdingo dydžio turą po pasaulį, kuris baigsis tik 2013 m. Turo metu roko grandai pristato savo naująjį albumą „I’m With You”. Po penkerių metų išleistas dešimtasis grupės diskas debiutavo antruoju numeriu „Billboard” tope ir išsiveržė į pirmąją vietą „Billboard” roko ir alternatyviosios muzikos albumų tope. Neseniai jis buvo nominuotas “Grammy” kaip geriausias roko albumas.

Pasaulinė žvaigždė su lietuviška pavarde

Pirmą kartą į mūsų šalį atvykstantį “Red Hot Chili Peppers“ vokalistą Anthony Kiedį gerbėjai Lietuvoje drąsiai gali vadinti savu. Meilės romanus su dainininkėmis Sinead O’Connor, Madonna, manekene Heidi Klum ir kitomis garsiomis moterimis mezgęs Anthony turi lietuviško kraujo. Dainininko proseneliai Antanas ir Julija Kiedžiai dar XX a. pradžioje emigravo iš Lietuvos  į JAV.

Vienas populiariausių pasaulyje vokalistas neslepia, o didžiuojasi savo kilme. 49 metų charizmatiškas atlikėjas apie savo lietuviškas šaknis rašė autobiografinėje knygoje “Scar Tissue“ ir net minėjęs šalį dainos “Especially In Michigan“ tekste.

Tad jau liepos 28 d. Kauno “Žalgirio” arenos scenoje išvysime ne tik Anthony Kiedį, bet ir „Red Hot Chili Peppers” bosistą Flea, būgnininką Chadą Smithą ir naujausią grupės narį gitaristą Joshą Klinghofferį.

Bilietų prekyba į vienintelį “Red Hot Chili Peppers” koncertą Lietuvoje prasidės jau kitą pirmadienį, gruodžio 12 d., nuo 10 valandos ryto “Ticketpro” kasose bei internete www.ticketpro.lt

“Red Hot Chili Peppers“  – “Scar Tissue“:

http://www.youtube.com/watch?v=mzJj5-lubeM&ob=av3e

Kur:

  • Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo ave 50, Kaunas
Pirkinių krepšelis