Erekcijos disfunkcija ir jos poveikis vyrų gyvenimui

Erekcijos disfunkcija (ED) yra dažna lytinės sveikatos problema, su kuria susiduria milijonai vyrų visame pasaulyje. Pasaulinio ligų naštos tyrimo duomenimis, ED pasireiškia maždaug 150 mln. vyrų visame pasaulyje, o labiausiai paplitusi Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Šiame straipsnyje bus nagrinėjama pasaulinė statistinė informacija apie erekcijos sutrikimus, kaip jie veikia vyrų seksualinį ir kasdienį gyvenimą, kodėl reikia spręsti šią problemą ir kaip ją galima išspręsti, įskaitant penio pompų naudojimą kaip vieną iš nemedikamentinių alternatyvų.

Kas yra erekcijos sutrikimas?

Erekcijos disfunkcija yra seksualinės sveikatos problema, kuriai būdingas nesugebėjimas pasiekti ar išlaikyti erekciją, pakankamą lytiniams santykiams. Šią būklę gali sukelti fiziniai ar psichologiniai veiksniai, įskaitant diabetą, širdies ligas, aukštą kraujospūdį, nutukimą, stresą, nerimą ir depresiją. Tai taip pat gali būti šalutinis tam tikrų vaistų poveikis arba chirurginės operacijos, traumos ar nervų pažeidimo pasekmė.

Erekcijos disfunkcijos statistika pasaulyje

Erekcijos disfunkcija yra visame pasaulyje paplitusi seksualinės sveikatos problema. Masačusetso vyrų senėjimo tyrimo duomenimis, vyrų nuo 40 iki 70 metų amžiaus grupėje ED paplitusi maždaug 52 proc. Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad ED paplitimas didėja su amžiumi – 70 % vyresnių nei 70 metų vyrų nurodė tam tikrą ED laipsnį.

Europoje, žurnale „Journal of Sexual Medicine“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad bendras ED paplitimas yra 21,2 %, o didžiausias paplitimas tarp vyresnių nei 60 metų vyrų. Šiaurės Amerikoje, žurnale „Journal of Sexual Medicine“ paskelbtame tyrime nustatyta, kad bendras ED paplitimas buvo 18,4 %, o labiausiai paplitęs tarp vyresnių nei 60 metų vyrų.

Kaip erekcijos sutrikimai veikia vyrų seksualinį ir kasdienį gyvenimą?

Erekcijos sutrikimai gali turėti didelę įtaką vyrų seksualiniam ir kasdieniam gyvenimui. Negalėjimas pasiekti ar išlaikyti erekcijos gali lemti savigarbos ir pasitikėjimo savimi praradimą, nerimą ir depresiją. Ji taip pat gali paveikti santykius, sukeldama emocinį ir fizinį atstumą tarp partnerių.

ED taip pat gali paveikti vyrų kasdienį gyvenimą, apsunkindama kasdienių užduočių atlikimą ir laisvalaikio praleidimą. Dėl to gali pablogėti gyvenimo kokybė, įskaitant prastesnę fizinę ir emocinę savijautą. Be to, ED gali būti pagrindinės sveikatos būklės, tokios kaip širdies ligos, diabetas ar aukštas kraujospūdis, požymis, kuris negydomas gali turėti rimtų pasekmių.

Kodėl reikia spręsti erekcijos sutrikimų problemą?

Erekcijos sutrikimai yra didelė visuomenės sveikatos problema, kurią reikia spręsti. Ši būklė gali turėti neigiamos įtakos vyrų psichinei ir fizinei sveikatai, santykiams ir bendrai gerovei. Be to, ED gali būti pagrindinės sveikatos būklės požymis, kurią reikia diagnozuoti ir gydyti, kad būtų išvengta rimtų pasekmių sveikatai.

Kaip galima išspręsti erekcijos disfunkcijos problemą?

Erekcijos disfunkciją galima gydyti įvairiais būdais, įskaitant vaistus, varpos injekcijas, vakuuminius erekcijos prietaisus ir varpos implantus. Tačiau ne visiems vyrams šie gydymo būdai tinka, be to, jie gali turėti šalutinį poveikį arba su jais susijusią riziką.

Viena iš nemedikamentinių erekcijos disfunkcijos gydymo alternatyvų yra penio pompų naudojimas. Penio pompa – tai prietaisas, kuris vakuumu į varpą įsiurbia kraują ir sukelia erekciją. Pompą sudaro cilindras, kuris uždedamas ant varpos, ir rankinis arba akumuliatorinis siurblys, sukuriantis vakuumą. Erekciją palaiko varpos apačioje esantis susiaurinamasis žiedas.

Penio pompos yra saugus ir veiksmingas gydymo būdas vyrams, sergantiems ED ir negalintiems vartoti vaistų arba nenorintiems rinktis kitų gydymo būdų. Jos taip pat yra geras pasirinkimas vyrams, kurie buvo operuoti dėl prostatos vėžio arba turi kitų sveikatos sutrikimų, dėl kurių sunku pasiekti erekciją.

Penio pompas galima įsigyti be recepto. Jas labai lengva naudoti ir jos turi nedaug šalutinių poveikių. Tačiau būtina atidžiai laikytis instrukcijų ir nenaudoti pompos ilgiau nei 30 minučių vienu metu, kad nebūtų pažeista varpa.

Be varpos pompų, kiti nemedikamentiniai ED gydymo būdai yra gyvenimo būdo pokyčiai, pavyzdžiui, fiziniai pratimai, sveika mityba ir streso mažinimo metodai. Psichologo konsultacijos ir terapija taip pat gali padėti spręsti psichologinių veiksnių, lemiančių ED, problemą.

Išvada

Erekcijos disfunkcija yra dažna lytinės sveikatos problema, su kuria susiduria milijonai vyrų visame pasaulyje. Ji gali turėti didelį poveikį vyrų seksualiniam ir kasdieniam gyvenimui, dėl jos gali sumažėti savigarba ir pasitikėjimas savimi, atsirasti nerimas ir depresija. Svarbu atkreipti dėmesį į ED, nes tai gali būti pagrindinės sveikatos būklės, kurią reikia diagnozuoti ir gydyti, požymis.

Yra įvairių ED gydymo būdų, įskaitant vaistus, injekcijas, vakuuminius erekcijos prietaisus ir implantus. Tačiau ne visiems vyrams šie gydymo būdai tinka, be to, jie gali turėti šalutinį poveikį arba būti susiję su rizika. Tuo tarpu penio pompos yra saugi ir veiksminga nemedikamentinė ED gydymo alternatyva, tačiau visuomet svarbu atidžiai laikytis instrukcijų, kad būtų išvengta bet kokios galimos rizikos, ir prieš pradedant bet kokį ED gydymą, pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu.

Sekso prekės, prezervatyvų parduotuvė Vilniuje – Prezervatyvai.net

Pirkinių krepšelis